پنج‌شنبه 25 مهر‌ماه سال 1387 ساعت 22:28

چه فیلم هایی برای تهیه کنندگان و استودیوهای سینمایی بیشترین هزینه را در بر داشته اند؟ البته دلیل نمی شود که حتما یک فیلم بسیار پرهزینه فروش خوبی هم در گیشه داشته و جزو پر فروشترین فیلم های سینمایی قرار گیرد. در این گزارش تصویری برخی از پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما معرفی می شوند.


پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

مرد عنکبوتی 3

سومین و آخرین اپیزود از مجموعه اسپایدرمن ( مرد عنکبوتی ) با 258 میلیون دلار هزینه رکورد دار پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما است. بدیهی است صحنه های اکشن و جلوه های ویژه این فیلم بخش عمده ای از هزینه تولید آن را بلعید.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

تایتانیک

فیلم تایتانیک با 247 میلیون دلار هزینه در جایگاه دوم - فیلم های پرهزینه تاریخ سینما جای دارد. دکور های فرعونی و هزینه سنگین تایتانیک می توانست جیمز کامرون را همراه خود غرق کند. اما استقبال گسترده از این فیلم در سراسر جهان کامرون را به قله رفیعی در هالیوود رساند.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

دزدان دریایی کارائیب 3

دزدان دریایی کارائیب 3 سومین اپیزود این مجموعه با 240 میلیون دلار در مقام سوم این فهرست جای دارد. جلوه های ویژه این فیلم به ویژه در 15 دقیقه آخر آن فوق العاده است.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

دنیای آب

فیلم دنیای آب از لحاظ هزینه مانند چاه ویل بود. این فیلم با 229 میلیون دلار هزینه مدتی طولانی پرهزینه ترین فیلم تاریخ سینما بود، اما اکنون در جایگاه چهارم است.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

ترمیناتور3

ترمیناتور3 با 216.6 میلیون دلار هزینه در مکان پنجم قرار دارد. با این حال اپیزود سوم این مجموعه مانند اپیزودهای یک و دو آن از لحاظ فروش گیشه موفق نبود.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

مردان ایکس 3

مردان ایکس 3 با هزینه 210 میلیون دلاری اش ششمین فیلم گران تاریخ سینما است. علی رغم جلوه های ویژه عالی این فیلم صحنه های اکشن آن چندان جالب نبوده و گاهی این پرسش مطرح می شود بودجه این فیلم چگونه هزینه شده است.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

مرد عنکبوتی2

دومین اپیزود مجموعه مرد عنکبوتی با 210 میلیون دلار در مقام هفتم این رده بندی است. البته می توان گفت این فیلم بهترین و تماشایی ترین اپیزود این مجموعه است.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

کینگ کونگ

فیلم کینگ کونگ که 207 میلیون دلار هزینه در برداشت ، مقام هشتم پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما را به خود اختصاص داده است. هزینه این بودجه هنگفت درهر صحنه و در هر یک از حالت های چهره این گوریل غول پیکر قابل مشاهده است.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

بازگشت سوپرمن

بازگشت سوپرمن 204 میلیون دلار هزینه را بلعید تا نهمین فیلم گران سینمای جهان باشد. اما با وجود این هزینه سنگین فیلم بازگشت سوپرمن چه از لحاظ هنری و چه از لحاظ فروش گیشه ناامید کننده بود.

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

غرب وحشی وحشی

فیلم غرب وحشی وحشی علی رغم اینکه 203 میلیون و 800 هزار دلار هزینه تولید آن شد، یک شکست کامل بود. اما تنها موفقیت این فیلم این است که در جایگاه دهمین فیلم پرهزینه تاریخ سینما قرار گرفته استalt

فیلم سیزدهمین جنگجو با بازیگری آنتونیو باندراس با 190 میلیون و 700 هزار دلار مقام یازدهم پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما را به خود اختصاص داده است.اما این یک شکست کامل برای جان مک تیرمن بود،هزینه ها پس از پایان فیلم برداری به طور عجیبی افزایش یافتند و این مساله ناشی از اختلاف بین تهیه کننده و کارگردان این فیلم بود!alt

فیلم تروا که از اثر ایلیاد هومراقتباس شد 184 میلیون و 400 هزار دلار هزینه در برداشت و دوازدهمین فیلم پرهزینه سینما است. بخش اعظم بودجه فیلم صرف دستمزد بازیگران و صحنه های مهیج جنگی آن شد.


alt

دنیای نارنیا با 180 میلیون دلار هزینه در این رده بندی در جایگاه سیزدهم است. فیلمی موفق از نظر فروش گیشه که همگان در انتظار اپیزود دوم آن هستند.


alt

قطار سریع السیر قطب در مقام چهاردهم فیلم های پرهزینه 172 میلیون دلار خرج روی دست تهیه کنندگانش گذاشت. این فیلم نیمه کارتونی از لحاظ جنبه های فنی فوق العاده است.

alt

فیلم آرماگدون با نقش آفرینی بروس ویلیس 171 میلیون و 100 هزار دلار هزینه تولیدش شد و در مقام پانزدهم فیلم های پرهزینه قراردارد. فیلمی مهیج و سرگرم کننده و تا اندازه ای احساسی.


alt

چهارمین اپیزود فیلم اسلحه مرگبار و گران ترین اپیزود این مجموعه 170 میلیون و 900 هزار دلار هزینه داشت که 20 میلیون دلار آن دستمزد جناب مل گیبسون بود و با این هزینه در جایگاه شانزدهم این فهرست جا گرفته است.


alt

ماتریکس 2 دومین اپیزود این مجموعه با 162 میلیون و 800 هزار دلارهزینه هفدهمین فیلم پرخرج تاریخ سینما است. صحنه های اکشن این فیلم باعث موفقیت آن از لحاظ فروش گیشه شد.


alt

فیلم ارباب و فرمانده با بازیگری راسل کرو مملو از صحنه های جنگ های دریایی و جزایر دورافتاده 162 میلیون دلار هزینه داشته و در مقام هجدهم این فهرست جا خوش کرده است.


alt

ماتریکس یک نخستین اپیزود این مجموعه با 162 میلیون دلار نوزدهمین فیلم پرهزینه است که صحنه های مهیج آن فروشش را تضمین کرد.


alt

فیلم در قلب توفان در مقام بیستمین فیلم پر خرج تاریخ سینما 161 میلیون و 800 هزار دلار هزینه تولیدش شد. این فیلم با استفاده از تکنولوژی دارای جلوه های ویژه تماشا پسندی است.
منبع : جام جم
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo