پنج‌شنبه 24 مرداد‌ماه سال 1387 ساعت 14:12


معرفی

یه گروه nu-metal و 9 نفره ای میباشد که در Des Moines, Iowa بوجود آمد. گذشته از نامهای واقعیشون، اعضای گروه از شماره ی 0 تا 8 هم نامگذاری شده اند

با موسیقی توانمند و اجرای قوی که داره، در حال حاضر یکی از محبوبترین گروهها از لحاظ Contemporary music scene [نمایش موسیقی معاصر] میباشد. آلبومها و موزیک ویدئوهای این گروه به موفقیت تجاری بالایی رسدند، همچنین این گروه نامزد دریافت جایزه ی Grammy در قسمت بهترین آهنگ و گروه Heavy Metal و Hard Rock شد.

این گروه، معروف به داشتنِ شمایل عجیب وغریبه : اعضای گروه یونیفرمهای شبیه به هم میپوشن [روی بعضی از آنها بارکدهایی چاپ شده] و هر کدام داری ماسکی هستن

.

تاریخچه

گروه در سال 1995 تشکیل شده و اولین دموی خود بنام Mate.Feed.Kill.Repeat را در سال 1996 منتشر کرد. این آلبوم شروع خوبی برای گروه بود و توجه چند کمپانی بزرگ رو به خودش جلب کرد. سرانجام Slipknot با Roadrunner Records قرارداد بست و اولین آلبوم اصلی خودشون که هم نام خود گروه هست رو در June سال 1999 منتشر کردند. این آلبوم برای گروه موفقیتآمیز بود و یکی از منتقدان در مورد گروه گفت: «Slipknot یه چیزه دیگه اس و با بقیه کاملا فرق داره، اونا واقعا عالی هستن

برگذاری تورهای زیاد [از جمله شرکت در فستیوال Ozzfest در سال 1999] باعث شد گروه طرفداران زیادی پیدا کنه.

به دنبال اولین آلبوم،  Slipknot آلبوم بعدی بنام Iowa رو در سال 2001 منتشر کرد و فراتر از حد انتظار در همان اوایل انتشار در مکان سوم جدول  Billboard قرار گرفت. گروه برای تبلیغ آلبوم دوباره دست به برگذاریه تورهای سخت و فشرده زد.

بعد از یک وقفه ی 2 ساله، گروه در سال 2001 دوباره گرد هم جمع شدند و شروع به ضبط آلبوم جدید کردند آن هم با یکی از مشهورترین تهیه کننده های جهانی بنام Rick Rubin که با کسانی از جمله Johnny Cash گرفته تا Beastie Boys و  Slayer کار کرده بود.

گروه، سومین آلبوم خود بنام Vol. 3 (The Subliminal Verses) رو در May سال 2004 منتشر کرد. بیشتر مقالات انتقادی در مورد این آلبوم مثبت بود. New Musical Express نوشته بود: «دست کم دو سوم آهنگهای این آلبوم دارای عناصر speed metal میباشد». این آلبوم در جداول Billboard دوم شد.

از چندتن از اعضای گروه با صورت بدون ماسک عکس گرفته شده، از جمله: Corey Taylor [خواننده] و James Root [گیتاریست] که در گروه Stone Sour هم فعالیت میکنند، Joey Jordison [درامر] با گروه جانبی خودش بنام Murderdolls، Shawn Crahan [نوازنده ی اسباب کوبه ای] با گروه To My Surprise، Mick Thomson در مجله ی Total Guitar، و Paul Gray [بیسیست] که عکس از او بخاطر ارتکاب جرم در اداره ی پلیس گرفته شده.

بحث در مورد طبقه بندی

منتقدان در قراردادن Slipknot در یکی از سبکهای nu metal / mallcore یا سبکهای دیگر اختلاف نظر دارن. در واقع هنوز بر سراینکه موسیقی این گروه در چه دستهای قرار داره اختلاف نظر وجود داره.

منتقدان بر سره مواردی که در زیر اشاره میکنم اتفاق نظر دارن:
بر سر Themeها و آلات موسیقی که Slipknot از اونا استفاده میکنه [بخصوص نادر بودن guitar solos در قطعات]، در استفاده از turntables و رپخوانی که نشون میده این گروه به گروههای nu metal شبیه.

استخوانبندی  آهنگها ساده هستند و اغلب محدود میشن به دو نت در هر Riff [قطعهای که همینطور در حال تکرارشدن است]. اما برعکس، پشتیبانانِ Slipknot میگویند که اکثریت موسیقی اونا فاقد ترکیبات Lyrical بر پایه Rap میباشد [اگرچه تاثیرات رپ در بعضی از اولین کارهای انها مشهوده]. اضافه بر این بیشتره تنظیمات الات موسیقی آنها از نوع nu metal نیست.
با انتشار اخرین آلبوم، " Vol. 3: The Subliminal Verses"، طرفداران احساس کردن که با اضافه شدن Soloها، بحث در مورد سبک گروه، آروم بشه. اگرچه گفته میشه این یک تغییر هشیارانه برای ادامه ی موفقیت تجاریه گروه بود. سبک خواندن و Vocals گروه بیشتر به Hardcore نزدیکه تا Metal. به نظر بعضیها، اضافه کردن سلوها در آلبومِ اخر بعلت تعویض تهیه کننده میباشد چون سلوها در کارهای اولیه Slipknot خیلی کم بودند. اما بحث و مناظره در این مورد ادامه دارد.


مخالفان

بعضی از مخالفان،  Slipknot رو به صادق نبودن و بیریا نبودن در موسیقی شون، اجراهای خشن در صحنه، جیغ کشیدن فقط برای فروش بیشتر آلبومها و نه بخاطر اینکه اونا مخالف دنیا هستن. یک مخالف میگوید: «Slipknot مثله خواهر کوچولوی ماها دوست داره جیغ بکشه، جیغی که بلند و خشن و در عینحال رنجشآور است


همیچنین گفته میشه که گروه برای بازاریابی و کسب موفقیت تجاری بیشتر، دست به نمایشهای عجیب غریبی میزنه. ولی با این حال بعضی استدلالها مبنی بر این هست که گروه از این نظر با گروه های متال دیگه، هیچ فرقی نداره و این یک تصویری هست که امروزه در بیشتره گروه های مهم دیده میشه.

گفته میشه در بعضی از اشعار مثله " If you're 555 then I'm 666! What's it like to be a heretic"، قصد و نیت شیطانی وجود داره، اما با این وجود، اعضای گروه این اشعار رو صرفا بخاطر بازاریابی قلمداد میکنن.

 


اعضای کنونی: • (0) Sid Wilson – Turntables
 • (1) Joey Jordison - Drums
 • (2) Gray - Bass
 • (3) Chris Fehn - Percussion
 • (4) James Root - Guitar
 • (5) Craig "133" Jones - Sampler
 • (6) Shawn "Clown" Crahan - Percussion
 • (7) Mick Thomson – Guitar
 • (8) Corey Taylor – Vocals

پایه گذاران گروه:

 • Anders Colsefini
 • Greg "Cuddles" Welts
 • Josh Brainard
 • Brandon Darner
 • Donnie Steele

Discography:

آلبومها:

 • Mate.Feed.Kill.Repeat (1996)
 • Slipknot (1999)
 • Iowa (2001)
 • [The Subliminal Verses] Vol. 3 (2004)

آلبومهای منتشر نشده:

 • Crowz (1997)
Roadrunner Records Demo (1997

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo